NORVEÇ

Vize İçin Gerekli Evraklar
  • Ticari Vize İçin Evraklar
  • Turistik Vize İçin Evraklar
  • Önemli Bilgiler

8 - Maaş Bordrosu Orjinali Son 3 aya ait, firma yetkilileri tarafından imzalanmış ve kaşeli olmalıdır.
9 - Emekliliği Gösterir Belge E-devlet internet sitesinden alınmış veya emeklilik maaşının yattığı banka hesap bankadan onaylatılarak emekliliğin kanıtlanması gerekmektedir. Not: Emekli olmayanlar için zorunlu bir evrak değildir.
10 - Masraf Yazısı Başvuru sahibinin seyahat masrafları anne, baba veya 3. bir kişi tarafından karşılanıyorsa, sponsor olan kişi seyahat süresince tüm masrafları karşılayacağını belirten bir dilekçe yazmalıdır. Dilekçe, masrafları karşılayan kişinin çalışma ve gelir evrakları, banka hesabı ayrıca dosyaya eklenmelidir.Masraf yazısının İngilizce olması gerekmektedir.
11 - İşveren İzin Yazısı Çalışılan kurumdan alınmış antetli kağıda basılmış firma yetkilileri tarafından imzalı ve kaşeli, işveren kişinin seyahat tarihlerini ve çalışanın bu tarihlerde izinli olacağını belirtmiş olmalıdır. Dilekçe Türkçe, İngilizce veya Macarca yazılabilir. İşveren izin yazısının İngilizce yazılması gerekmektedir
12 - SGK İşe Giriş Bildirgesi İşveren tarafından verilmiş güncel ve barkodlu olmalıdır.
13 - SGK 4a Hizmet Dökümü SGK müdürlüklerinden alınmalıdır. Barkodsuz hizmet dökümleri kabul edilmemektedir.
14 - Şirket Evrakları -Faaliyet Belgesi (Son 6 ay içerisinde alınmış olmalıdır.) - Ticaret Sicil Gazetesi (Şirketin unvan ve ortaklarının açıkça belirtilmiş olması gerekmektedir.) - Vergi Levhası (Güncel olmalıdır. Kapatılan vergi dönemi işlenmiş olmalıdır.) - Şirket İmza Sirküleri (Şirket yetkilisinin bulunduğu veya şirket yetkilisi tarafından vekalet verilmişse imza sirkülerine ek olarak vekalet ve vekalet verilen kişinin imza beyannamesi gerekmektedir.)
15 - Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Seyahatin masrafları Aile bireyleri tarafından karşılanacak ise seyahat eden kişi ile bağının kanıtlanması gerekmektedir.
16 - Öğrenci Belgesi Okuldan alınmış ve Güncel olmalıdır. Not: Öğrenci kartı geçersizdir.
17 - Nüfus Cüzdan Fotokopisi Üzerinde T.C. kimlik numarası yazması gerekmektedir. Not: 10 yıldan eski olan nüfus cüzdanları yasal olarak geçersizdir.
18 - Pasaport Fotokopileri Kimlik bilgilerinin yazılı olduğu bilgi sayfası ile pasaporttaki tüm işlem görmüş sayfaların eksiksiz fotokopisi Not: Varsa eski pasaportta son 6 yıl içerisinde (2010 yılı itibari ile) alınmış schengen vizelerinin ve var ise halen geçerli vizelerin fotokopileri Not: Birlikte seyahat ettiğiniz kişilerinde pasaport ve vize fotokopileri gerekmektedir. Seyahat ettiğiniz kişi yeşil pasaport sahibi ise pasaport fotokopisi yeterli olacaktır

1 - Seyahat amaçlarına ve farklı statülere göre istenen belgelerin yanısıra Başkonsolosluk ek belgeler isteme hakkına sahiptir.
2 - Ek belgelerden bazıları aşağıdaki gibidir :
3 - Eski Pasaport ( Eğer eski pasaportlar elinizde yoksa Emniyet Müdürlüğünden son 10 yıla ait yurtdışı giriş çıkış dökümü ve protokol yazısı )
4 - Nüfus kayıt örneği ( Tüm aile bireylerini gösterir vukuatlı nüfus kayıt örneği )
5 - Davet eden şahıs ile nüfus kayıt örneği  ( Yurtdışından size davetiye göndermiş olan kişi ile akrabalık derecesini gösteren nüfus kayıt örneği )
6 - Sicil gazetesi ( Ticari sicil gazetesi )
7 - Başkonsolosluk vize onayı için yukarıdaki belgelerin dışında destekleyici farklı belgeler de talep etme hakkına sahiptir.
8 - Başvuru formunda yazılan tüm kişisel veriler başvuruyu yapan kişiye ait olmalıdır (telefon numaraları dahil).
9 - Yapılacak olan vize başvuru işlemlerinde ödenen vize harç bedeli ve As Visa Solutions hizmet bedelleri (gecikme, konsolosluk tarafından ret edilme veya eksik evrak nedeniyle yine konsolosluk tarafından olumsuz sonuçlanan değerlendirmelerde ) hiçbir şekilde başvuru sahibine iade edilemez.
10 - Fotoğraf son 6 ayda çekilmiş yeni bir fotoğraf olmalıdır. Renkli baskı ve arka fon beyaz, 35-45mm ölçülerinde, yüzün açık biçimde görüneceği şekilde ve baş açık olacak biçimde (dini inanışlarından dolayı baş örtüsü kullananlar hariç) ve objektife direkt bakılarak çekilen bir resim olmalıdır. Güneş gözlüğü ile çekilmiş resimler kabul edilmemektedir. Gözlük kullananlar ise resim çekilirken, gözlük çerçevesinin gözü kapatmamasına dikkat etmelidir. Poz verirken normal bir yüz ifadesi verilmeli ve ağız kapalı konumda tutulmalıdır. Başvuru sahibi belirtilen özelliklerde bir fotoğraf getirmemişse As Visa Solutions vize işlemlerini başlatmaz ve başvuru sahibi istenilen özellikte fotoğraf temini için yönlendirilir.