İptal ve İade Şartları

MADDE 1 Satıcı Bilgileri
Ünvanı : TRİSAVİZE
Adresi : Hasanpaşa mahallesi Kurbağalıdere caddesi no 55 kat 3 daire 10 Kadıköy/İstanbul
Telefon : +90 216 348 08 44
Faks : +90 216 348 08 44

MADDE 2 Alıcı Bilgileri

Adı Soyadı / Ünvanı : 

Adresi : 

Telefon : 

Eposta : 


MADDE 3. Konu

İşbu Ön Bilgilendirme Formu'nun ("Form") konusu aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen hizmetlerin ("Hizmet") satışı ile ilgili olarak Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmelik hükümleri gereğince bilgilendirilmesidir.


MADDE 4. Satışa Konu Hizmetin Temel Özellikleri Ve Ödeme Bilgileri

4.A. Hizmetin tanımı, birim tutarı, adedi ve ödeme koşullarına ilişkin bilgiler aşağıda belirtildiği gibi olup, bu bilgiler Alıcı tarafından da onaylanmıştır.

 

Hizmet

Fiyatı

Giriş Tarihi

Çıkış Tarihi

 

 

 

 

 

4.B. Bu bedele vergiler dahildir.  MÜŞTERİ tarafından satın alınan konaklama şekli dışında, MÜŞTERİ 'nin otelde alacağı ekstra yiyecek ve içecek, kişisel harcamalar ve program dışı alınan tüm hizmetlerin bedeli MÜŞTERİ tarafından otele ödenecektir. Bazı oteller ekstra harcamalar için check-in anında provizyon alıp check-out anında mahsuplaşma yapmaktadır. Bu durum MÜŞTERİ’nin kabulündedir.

MADDE 5 Genel Hükümler
5.A Alıcı, işbu Form'da satışa konu Ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda yazılı olarak gerekli teyidi verildiğini beyan eder. 
5.2 Alıcı; işbu Form'u yazılı olarak teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından tüketiciye verilmesi gereken adres, siparişi verilen Ürünlere ait temel özellikler, Ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

5.3. www.TRİSAVİZE.com'un anlaşmalı olduğu otellere yapılan rezervasyonlarda, ödeme rezervasyon tarihinde alınır. TRİSAVİZE.COM’un anlaşmalı olduğu bankaların kredi kartlarında taksitlendirme olanakları da mevcuttur. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde kart sahibi MÜŞTERİ'nin banka ile yapmış olduğu sözleşmede öngörülen bankanın haiz olduğu haklar bakidir.

MADDE 6 Yetkili Mahkeme

Satıcı şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.


MADDE 7 Diğer Hükümler
İşbu Ön Bilgilendirme Formu elektronik ortamda Alıcı tarafından okunarak kabul edildikten sonra Mesafeli Satış Sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.


*** BU REZERVASYON KAMPANYALI / ERKEN SATIŞ KAPSAMINDA OLDUĞUNDAN HİÇBİR KOŞULDA REZERVASYON İPTALİ YA DA DEĞİŞİKLİĞİ YAPILAMAZ. ***

Transfer hizmeti alan misafirler giriş gününe 72 saat kala kesintisiz transferlerini iptal etme hakkına sahiptir.  Belirtilen tarihler sonrası yapılan iptal taleplerinde iptal ve iade yapılamamaktadır. 

 

İşbu Ön Bilgilendirme Formu'nda belirtilen ön bilgileri TATİL HİZMETİ SATIN ALAN müşterilerimiz kabul ve  teyit eder.

 

KARADENİZ TATİL  KONAKLAMA KAYIT SÖZLEŞME FORMU

İş bu sözleşme 06.03.2011 tarih ve 25137 sayılı resmi gazetede yayınlanan mesafeli sözleşmeler uygulama usul ve esasları hakkında yönetmelik gereği internet-telefon ve faks yoluyla gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, bu sözleşmede boşluk bulunan hallerde Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği Hükümleri öncelikli olarak uygulanacaktır.

 1. Taraflar
  1.1. TRİSAVİZE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (Bundan böyle TRİSAVİZE.COM olarak anılacaktır.)

  . Ve bu sözleşmeyi elektronik ortamda onaylayarak, hizmeti alan ‘MÜŞTERİ’ olarak anılacaktır. 
  2. Konu
  Bu sözleşmenin konusu TRİSAVİZE.COM’in www.TRİSAVİZE.com internet üzerinden teşirini ve satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetler ile ilgili olarak 4077 sayılı tüketicilerin korunması hakkındaki kanun-mesafeli sözleşmeleri uygulama esas ve usulleri hakkında yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

  3. Genel hükümler

  3.1. Müşteri bu sözleşmede bahsi geçen hizmetin nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli, fiyatların geçerlilik tarihi ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda tatil hizmeti satın aldığını kabuletmiş sayılır. 
  3.2.trisavize.com / TRİSAVİZE.COM tarafından sunulan tüm hizmetler için müşteri, kendi iradesi ile rezervasyon yapar ve hizmete yönelik kişisel zevk, tercihlere uymayan herhangi bir hususta TRİSAVİZE.com a bir itiraz yöneltemez.
  3.3.TRİSAVİZE.COM üzerinden alınan tüm hizmetlerin her aşamasında TRİSAVİZE.com ile yukarıda bildirilen iletişim bilgilerinden bağlantıya geçilmek zorundadır. Aksi takdirde müşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında TRİSAVİZE.COM sorumluluk kabul etmez.
  3.4.Konaklama kayıt başlangıcından sonra gelen erken çıkış talebi, ilgili otelin onayı doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ücret iadesinin yapılıp yapılamayacağı otelin/işbirliği yapılan aracı kuruluşun insiyatifinde olduğundan TRİSAVİZE.com’a bu konuda bir talep veya bir itiraz yöneltilemez. Otelden erken ayrılma durumunda müşteri, rezervasyon tutarının tamamını hiçbir itiraz ileri sürmeden ödemeyi kabul eder.


3.5.TRİSAVİZE.com’dan kaynaklanmayan bir sorundan dolayı, satın alınan hizmetin sağlanamaması durumunda (otelin ön bildirim yapmaksızın kapanması, otelde acil tadilat ihtiyacı doğması, otelin kapasitesinden fazla rezervasyon alması, vb. mücbir sebep durumlarında) hizmet başlangıç tarihinden önce ilgili firmadan tarafımıza bir bilgilendirme yapıldığı takdirde, müşteriye aynı kategoride alternatif bir hizmet sunulur ya da ödenen toplam tutarın iadesi teklif edilir. Tarafımıza bilgilendirmenin yapılmadığı nadir durumlarda ise, tedarikçi/aracı kurumun ya da ilgili otelin aynı kategoride alternatif bir hizmet bulacağı kabul edilmiş sayılır veya Müşterinin talebi ile tahsil edilen bedel derhal iade edilir.


3.6.TRİSAVİZE.com, verdiği hizmetlerde siyasi olay, grev, asgari yolcu sayısı, devletlerarası ilişkilerde değişiklik, halk hareketleri, hava şartları, doğal afet ve teknik sorunlar gibi iradesi dışındaki nedenlerden dolayı oluşabilecek aksaklıkların ilgili kuruluşlarca giderilmesi için gerekli çabayı gösterir, ancak buna rağmen giderilemeyen aksaklıklardan dolayı zarardan sorumlu tutulamaz. Fakat Müşteriye alternatif seçenekler sunmaya çalışır yada ödediği bedelin iadesini sağlar.


3.7.Pansiyon durumları, otel konseptleri, yıldız nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Türkiye’de otel yıldızları Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Sunulan tüm bu hizmetler için müşteri kendi iradesi ile rezervasyon yapar.
3.8.TRİSAVİZE.com’da yer alan otel ücretleri, programlama tarihindeki ücretler üzerinden belirlenir. Bu bedele tüm vergiler dahildir. Müşteri tarafından alınan konaklama şekli dışında, müşterinin otelde alacağı ekstra yemek ve içki, kişisel harcamalar ve program dışı alınan hizmetlerin bedeli müşteri tarafından ödenecektir.


3.9.TRİSAVİZE.COM hizmet alan müşteriler, konaklama sırasında oluşabilecek kazalardan kaynaklanabilecek ölüm ve daimi maluliyet için isteğe bağlı ferdi kaza sigortası, seyahat sigortası ve asistcard gibi seyahat güvence sistemlerini TRİSAVİZE.COM aracılığı ile satın alabilirler. 

4- İptal - Vazgeçme - Değişiklikler ( İptal Güvence Paketi Alınmayan Rezervasyonlar İçin ):


*** BU REZERVASYON KAMPANYALI / ERKEN SATIŞ KAPSAMINDA OLDUĞUNDAN HİÇBİR KOŞULDA REZERVASYON İPTALİ YA DA DEĞİŞİKLİĞİ YAPILAMAZ. ***

Transfer hizmeti alan misafirler giriş gününe 72 saat kala kesintisiz transferlerini iptal etme hakkına sahiptir.Belirtilen tarihler sonrası yapılan iptal taleplerinde;iptal ve iade yapılamamaktadır. 

.

4-1. İptal - Vazgeçme - Değişiklikler ( İptal Güvence Paketi Alınan Rezervasyonlar İçin ):

1. Bu rezervasyon  Happytatil.com İptal Güvence Paketi kapsamındadır..
2. İptal güvence paketi alan misafirler giriş gününe 72 saat kala kesintisiz otel rezervasyonlarını iptal etme hakkına sahiptirler.(GİRİŞ SAATİ 14:00 OLARAK BAZ ALINMAKTADIR)
4. İptal güvence paketi iptal edilemez, bedel iadesi yapılamaz.
5. Hiçbir ulaşım hizmeti (otobüs-transfer-uçak) İptal Güvence Paketi kapsamında olmadığından iptal edilemez ve ödenen bedelin iadesi yapılamaz.
6. Tarih, otel, oda tipi ve isim değişiklikleri güvence kapsamında değildir.
7. Kapsam dışı haller; harp veya harp mahiyetindeki hareket, ihtilal, isyan, ayaklanma, ve buna benzer hallerden doğan iç karışıklıklar, terör olayları, salgın ve yaygın hastalıklar, deprem, sel, yanardağ püskürmesi, yer kayması, doğal afetlerdir.
8. Erken Rezervasyon Sigortası değişiklik durumunda geçerli değildir, rezervasyon değişikliklerinde rezervasyon tamamen iptal edilerek güncel satış koşullarında yeni rezervasyon oluşturulacaktır.
9. Uçak ve otobüs ulaşımlarında,transfer ve ek hizmetlerde iptal güvence paketi geçerli değildir. Bu rezervasyonlarda ulaşım ,transfer ve ek hizmetler iptal edilemez ve hizmet bedelinin iadesi yapılamaz."


 1.  

İş bu sözleşme Müşterinin www.TRİSAVİZE.com internet sitesinden yukarıda bahsi geçen hizmetleri satın almasıyla birlikte yürürlüğe girmiş sayılır.
 

6-YETKİLİ MAHKEME
 

İş bu sözleşmenin uygulanmasında, sanayi ve ticaret bakanlığınca ilan edilen değere kadar tüketici hakem heyetleri ile Müşterinin yerleşim yerindeki tüketici mahkemeleri yetkilidir.